2sty2016

Pellet - piecyki

piecyk na pelletJako pellet ogólnie można określać opady z drewna, które występuje w formie trocin czy wiór. Są one sprasowane i stają się materiałem opałowym. Coraz częściej wykorzystuje się takie właśnie rozwiązanie do ogrzewania domów. Przygotowywane są duże kotły CO, które wykorzystują właśnie pellet do ogrzewania.

Jeśli chodzi o dodatkowo przygotowywane do tego automatyczne systemy, które pozwalają na obsługę takich kotłów to dostajemy takie rozwiązanie, które świetnie się sprawdzi, ponieważ odpowie na nasze zapotrzebowanie. Obsługa piecyka nie będzie stanowiła problemu. Pellet wykorzystuje się także w kominkach i piecykach wolnostojących. Nie będzie to jednak Centralne Ogrzewanie, tylko dodatek do normalnego ogrzewania.

Piecyki takie najczęściej pełnią funkcję ozdobną i tak właśnie najlepiej się sprawdzają. Sprzęt taki może mieć formę umieszczoną praktycznie wszędzie i staje się swego rodzaju alternatywą dla tych, którzy chcieliby mieć kominek, ale nie mają takich warunków, by przygotowywać go u siebie. Piecyk na pellet to rozwiązanie, które jest tak naprawdę bezobsługowe.

Człowiek odpowiada wyłącznie za kontrolowanie sterownika i ustala zakres temperatury oraz to jak pellet podawany jest do zasobnika. Natomiast na palenisko pellet podawany jest automatycznie co na pewno jest konkretnym, dobrym rozwiązaniem. Piecyk taki może odpowiadać również za podgrzewanie wody albo być elementem dodatkowym do ogrzewania pomieszczeń w domu.

Oprócz tego pellet wykorzystywany jest również przez wkłady kominkowe, które mają zastosowanie podobne do tego jakie jest w przypadku piecyków na pellet. Można je podłączyć do kominowego przewodu. Zaletą będzie oczywiście to, że ten element można dopasować zawsze do swoich potrzeb i oczekiwań. Gdy chcemy mieć tani czy prosty w obsłudze kominek to właśnie wkład przygotowany z użyciem pelletu będzie takim lepszym rozwiązaniem.

Zobacz również

Dlaczego warto zainwestować w piece na pellet?

Gdy mówimy o ogrzewaniu, nie możemy ignorować tego, że jest to jedna z najważniejszych kwestii, które powinny stać się przedmiotem troski każdego gospodarza przed nadejściem sezonu zimowego...