3sty2016

Dlaczego warto zainwestować w piece na pellet?

piecyk na peletGdy mówimy o ogrzewaniu, nie możemy ignorować tego, że jest to jedna z najważniejszych kwestii, które powinny stać się przedmiotem troski każdego gospodarza przed nadejściem sezonu zimowego.

Nie zawsze jest ono tak samo efektywne i tanie, o atrakcyjności zastosowanego rozwiązania przesądza przy tym nie tylko wybór samego pieca, ale i stosowanego w nim materiału opałowego. Konsekwencje braku przemyślanych działań są na tyle poważne, że nie ma sensu podejmować tak ważnej decyzji bez wcześniejszej analizy możliwości, jakie otwierają się przed nami.

Na liście rozwiązań, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością coraz wyższe miejsce zajmują piece na pellet. Niemała w tym zasługa materiału opałowego, który jest w nich wykorzystywany, pellet to bowiem sprasowane trociny oraz inne odpady drzewne. Jego dużym atutem jest przystępna cena, nie bez znaczenia jest jednak to, że pellet pali się bardzo dobrze i jest wydajny.

Osoby, które sięgają po wykorzystujące go piece przyznają, że nie biorą pod uwagę jednego tylko argumentu przemawiającego za podjęciem takiej decyzji. Najczęściej jest ich co najmniej kilka, na pierwszy plan wysuwa się zaś intuicyjna obsługa i nieskomplikowana budowa. Tu wypada podkreślić między innymi to, że piece na pellet nie wymagają instalowania specjalnych przewodów kominowych.Owszem, konieczne jest znalezienie sposobu na to, aby dym będący efektem procesu spalania wydostawał się na zewnątrz, skuteczna okazuje się jednak w takim przypadku klasyczna rura kwasoodporna o odpowiednich rozmiarach.

Same piece na pellet nie są monolitem i różnią się między sobą między innymi ze względu na wielkość. Te największe mogą ogrzewać nie tylko cały dom, ale również ciepłą wodę użytkową, nie brakuje jednak również rozwiązań kompaktowych, które są cenione jako ozdoba salonu i mogą być wykorzystywane nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Zobacz również

Pellet - piecyki

Jako pellet ogólnie można określać opady z drewna, które występuje w formie trocin czy wiór. Są one sprasowane i stają się materiałem opałowym. Coraz częściej wykorzystuje się takie...