6sty2016

Dodatkowe ogrzewanie mieszkania

piecyk wolnostojący na drewnoCoraz więcej osób zamiast kominka chce obecnie decydować się na przygotowywanie piecyka wolnostojącego. Jak się okazuje tego rodzaju rozwiązanie jest bardzo efektywne. Sprawdzają się takie rozwiązania szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na kominek albo tam, gdzie strop jest słaby i kominek kategorycznie nie może być realizowany.

Piecyki na drewno dają jednak mniej ciepła niż tradycyjne paleniska, i o tym oczywiście musimy pamiętać. Te piecyki jakie obecnie są nam oferowane tak naprawdę są mocno zróżnicowane i dzięki temu wybór staje się łatwiejszy. Najczęściej na takie rozwiązanie zdecydować się możemy, jeśli chcemy połączyć ogrzewanie zwykłe z jakimś dodatkiem, który będzie wspierał nasze normalne ogrzewanie. Piecyk najczęściej nie ma bowiem takiej możliwości, by sprawnie gwarantować ogrzewanie dużego domu. Jednak pod kątem estetycznym może być naprawdę wyjątkowym dodatkiem i dlatego warto po to rozwiązanie sięgnąć.

Decydując się na taki uniwersalny piecyk możemy być pewni, że uda się go łatwiej dopasować do wnętrza. Jest wiele zróżnicowanych form w sklepach i to jak się wydaje będzie szczególnie istotne. Poza samym wyglądem piecyki zmieniają się także pod kątem funkcji jakie za sobą niosą. Oprócz tego, że są elementem o charakterze klasycznym to znajdą się oczywiście także takie wersje piecyków, które będą pasowały do wnętrz nowoczesnych a to również dla niektórych może mieć istotne znaczenie.

Przy wyborze trzeba się także zastanowić nad tym, jak wygląda funkcjonalność takiego piecyka. To sprawa, która ma duże znaczenie, ponieważ moc w przeliczeniu na metry kwadratowego da nam odpowiedź jaka będzie sprawność takiego piecyka i na jakie efekty tak naprawdę możemy liczyć. Średnio w mieszkaniu piecyk może dawać z jednego kW ciepło na około 10 metrów kwadratowych.

Co do mocy obecnie oferowanych piecyków jest ona różna, ale trzeba także zbadać jak wygląda jego sprawność, ponieważ ten element jak się zdaje ma istotne znacznie i nie powinno się wybierać piecyka, gdzie sprawność jest mniejsza niż 70%. To tak naprawdę takie minimum, które będzie konieczne, jeśli rzeczywiście interesuje nas zadowalająca efektywność takiego piecyka w codziennym jego wykorzystywaniu.

Zobacz również

Idealne dodatkowe źródło ogrzewania - poradnik

Jednym z częściej pojawiających się pytań związanych z dodatkowym źródłem ogrzewania jest to, które traktuje o możliwości zastąpienia klasycznego kominka goszczącego w naszych domach...